YAZI TAHTASI ve ÇEŞİTLERİ

Yüzlerce çeşit duvara monte ve ayaklı yazı tahtası modellerini farklı ölçülerde burada bulabilirsiniz. İstediğiniz ürün grubu resmi üzerine tıklayarak ürün grubuna girebilirsiniz.


DUVARA MONTE YAZI TAHTASI


AYAKLI YAZI TAHTALARI


Yazı Tahtası Özellikleri ve Fiyatları
Product information

  Yazı tahtası genellikle eğitim sektöründe kullanılan ve topluluklara öğretmede ana materyal amacı taşıyan tarihin en eski görsel eğitim aracıdır. Günümüzde yazı tahtaları teknolojinin gelişmesine paralel olarak çeşit, model ve kalite olarak çok üst seviyelere ulaşmıştır. Zamanında tebeşir ile kullanılan kara tahtalar zaman içerisinde yerini asetatlı kalem ile yazılan beyaz yazı tahtaları'na bırakmıştır. Sitemiz uretimden.com 'da göreceğiniz üzere yüzlerce çeşit yazı tahtası modeli ve malzeme kalitesine göre değişen fiyatlandırma mevcuttur. Satın almak istediğiniz yazı tahtası çeşiti resmi üzerine tıklayarak yazı tahtası fiyatlarını görebilir ve hemen satın alabilirsiniz.

 Yazı tahtası modelleri, renkleri, yüzeyleri, ölçüleri, malzemeleri, çerçeveleri ve daha birçok özellikleri yazı tahtası fiyatlarını etkilemekte ve şekillendirmektedir. Yazı tahtası fiyatlarını en çok etkileyen faktör yazı tahtasının yüzey kalitesidir. Yazı tahtası yüzeyinde kullanılan mazleme kalitesinden sonra ise modeli gelmektedir. Bunu yazı tahtası ölçüleri ve renkeleri takip etmektedir.

Yazı Tahtası Yüzeyleri

Günümüzde yazı tahtalarında temel olarak 3 farklı yüzey kalitesinde ürün kullanılmaktadır. Fiyatı en ucuz'dan pahalı'ya doğru sıralayacak olursak; laminant yüzey, manyetik özellikli sac levha yüzey ve yine manyetik özellikli seramik emaye yüzey'dir. Laminant yazı tahtası yüzeyi sıkıştırılmış kağıt tarzı hammaddesi ağaç olan malzemenin kimyasal segmentler ile yazı tahtası yüzeyine dönüştürülmüş halidir. Çelik emaye yüzey gibi uzun vadeli bir kullanım ömrü olmayıp, ekonomik fiyatı ile talep çekmektedir. Manyetik özellikli sac ise demir sac profilin inceltilmiş hali üzerine yazı yazmaya uygun boyanın uygulanması sonucu elde edilmiş yazı tahtası yüzeyidir. Çelik emaye yüzeyler ise son teknolojik kaliteli yüzeydir. 800 derece pişirilen çelik emaye haline getirilmekte ve bu süreç içerisinde yazı yazmaya uygun yüzey elde edilmektedir. En uzun ömürlü ve kaliteli yazı tahtası yüzeyidir.  

Yazı Tahtası Modelleri

Kullanım ihitiyaçlarına göre farklı farklı yazı tahtası modelleri üretilmektedir. Okul, sınıf, ofis ve ortamları için en uygun fiyatlı ve çok tercih edilen yazı tahtası modeli Duvara Monte Yazı Tahtaları'dır. Dört köşesinden duvara vidalamak suretiyle montajı yapılmaktadır. En çok tercih edilen ikinci yazı tahtası modeli ise Ayaklı Yazı Tahtası çeşididir. Faklı türde ayakları olan ürün grubunda yer almaktadır. İçelerinde en çok satınalınanı ise ise Tekerlekli Ayaklı Yazı Tahtası'dır. Tekerlekleri ile istediğiniz yere rahatlıkla seyyar olarak götürebilirsiniz. Teleskopik Ayaklı Yazı Tahtası modeli ise en çok tercih edilen üçüncü modeldir. Yükselik ayarı yapılabilen üç ayağı olan ve arka ayğın katlanabilmesi sayesinde istiflemesi de oldukça kolaydır. Tercih sırasına göre diğer modeller ise Kanatlı, Cam ve Giyotin yazı tahtaları'dır.

Yazı Tahtası Ölçüleri

Yazı tahtası ölçüleri en çok tercih edilen ebatlara ve fire payının en az olduğu modellere göre değişiklik göstermektedir. Duvara monte yazı tahtası ölçüleri boy 150 cm en ise 500 cm'ye kadar üretilebilmektedir. Tekerlekli yazı tahtalarında ise ölçü boy 150 cm ve en 200 cm'ye kadar üretilmektedir. Özel ölçü üretim ise birçok modelde yapılabilmektedir.

Yazı Tahtası Renkleri

Genel olarak en çok tercih edilen yazı tahtası rengi beyaz'dır. Beyaz yazı tahtaları asetatlı kalem ile kullanılmakta olup, siyah, yeşil ve mavi renk yazı tahtaları ise tebeşir ile kullanılmaktadır. İstisnai bir durum olarak yazı asetatlı kalem ile kullanılan son dönemde üretilmiş olan renkli manyetik yazı tahtalarıda mevcuttur.  

 

Yazı Tahtaları ile ilgili teknik bilgi almak ve toplu alımda yazı tahtası fiyat teklifi talep etmek için satış temsilcimize 0850 228 28 18 nolu hatlarımızdan ulaşabilirsiniz.